Senovinė karyba

Renginio informacija
Kategorijos: Kultūros paveldas,Etninė kultūra
Skirta klasėms: 1-4
Kaina mokiniui: 5 EUR
Renginio trukmė: 60 min.
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 15 - 30
Organizatorius
VŠĮ"Vikingų kaimas"
judita@vikingukaimas.lt
+370 615 92611
Paslaugų teikėjo pastaba: Šiuo metu su šia programa į mokyklas nevažiuojame. Edukacija vyksta tik "Vikingų kaime"( Širvintų rajone)
Aprašymas

Programos santrauka. Edukacijos metu mokiniai per patyrimines veiklas susipažins su senovės baltų karyba. Edukatoriai, visus dalyvius aprėdę senoviniais rūbais, leisis ieškoti baltų senosios praeities – protėvių kaimo su gyva 1000 metų senumo istorija. Senovėje karyba buvo neatskiriama vyrų gyvenimo dalis, o karybos pagrindų mokėsi vaikai jau nuo penkerių metų. Edukacijoje mokiniai turės puikią progą pasijusti „senovės kario kalyje“ ir išmėginti jėgas treniruotėse. Dalyviai bus supažindinami su to meto kario apranga ir ginklais. Vyks karių pratybos, mokiniai treniruosis ir mokysis įvairių taktinių manevrų (svaidyti mažąsias ietis – akstis; sudaryti įvairias apsaugines skydų kombinacijas), – bus galima patirti, ką reiškia būti viena kariuomene (komanda). Programos tikslas – teoriniu ir patyriminiu būdu supažindinti vaikus su senovine karyba Lietuvoje, kario ginklais ir šarvais, tyrinėti ir lyginti skirtingų Lietuvos teritorijoje buvusių genčių karius pagal atkurtus artefaktus, supažindinti su viduramžių žaidimais ir rungtimis, senoviniais žaidimais, karybos amatais ir kt., per patyrimą mokyti atlikti komandines užduotis, padėti lavinti savo gebėjimus individualiose rungtyse mėtant ietis, akstis ir pan. Programos priemonės: veiklos bus vykdomos muziejuje „Vikingų kaimas“. Edukacinė erdvė yra gyvosios istorijos muziejuje, senoviniame karių name ir rungtims skirtose žaliosiose edukacinėse erdvėse, karių rate. Edukacinės priemonės – Lietuvos teritorijoje buvusių genčių karybos rekvizitai: karių šarvuotė ir ginkluotė, edukaciniai skydai, edukaciniai kalavijai ir ietys, senoviniai drabužiai, priemonės užduotims ir senoviniams žaidimams. Programos įgyvendinimo planas: 1. Pažintis su senovės baltų karyba. Edukatorius pristato Lietuvos teritorijoje buvusių genčių karių ginkluotę ir šarvuotę, lygina ją su Europos karių ginkluote.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti