Literatūros edukacija su rašytoja Ilona Ežerinyte „Kaip pildosi norai“ pagal pasakų rinkinį „Šunojaus diena“ (Išvažiuojamoji)

Renginio informacija
Kategorijos: Literatūra
Skirta klasėms: 3-4
Kaina mokiniui: 5 EUR
Renginio trukmė: 45 min.
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 15 - 30
Organizatorius
Ilona Ežerinytė
ilona.ezero@gmail.com
+370 685 04950
Paslaugų teikėjo pastaba: Dėl apsilankymo jūsų mokymo įstaigoje tarkimės individualiai - rašykite man elektroniniu paštu, programėlėse "messenger", "viber", skambinkite, derinsimės.
Aprašymas

Edukacijos metu išsiaiškinama stebuklinės pasakos struktūra, akcentuojant „noro paleidimo į orą“ etapą kūrinio pradžioje ir noro realizaciją pabaigoje. Paklausę trumpų autorės skaitomų "Šunojaus dienos" pasakų ištraukų (ištraukų tekstas pateikiamas ir išdalinamuose pratybų lapuose) mokiniai suformuluoja veikėjų norus, aptariama, kokiu būdu jie išsipildę konkrečiame kūrinyje. Vaikai lapeliuose rašo pasiūlymus, koks galėtų būti bendrai kursimos istorijos veikėjas, kas jis, nusprendžiama burtų keliu. Vėl lapeliuose rašoma, koks būtų šio veikėjo noras. Kai iš pasiūlytų norų išrenkamas įdomiausias, siūlomi išsipildymo variantai - taip mokiniai supranta, kad kiekvieną istoriją papasakoti galima daugybe skirtingų būdų, mažiausia detalė gali siužetą pasukti visai netikėta linkme. Taigi mokiniai jau turi stebuklinės istorijos "ruošinį", kurį gali panaudoti kurdami pasaką individualiai ar grupėmis. Tokia pamoka ne tik gilina pradinukų grožinio teksto analizės įgūdžius, skatina vaikų kūrybiškumą, bet ir ugdo bendradarbiavimo kompetenciją bei vertybines nuostatas – juk žmogaus norai labai gerai atskleidžia jo vidų. Edukaciją veda pedagogė, rašytoja, literatūros premijų laureatė Ilona Ežerinytė. Knyga „Šunojaus diena“ yra Nacionalinio vaikų literatūros konkurso nugalėtoja, pelniusi A. Liobytės premiją, patekusi į 2016 metų knygos vaikams penketuką.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .
Paslauga vyksta tik paslaugos gavėjo įstaigoje (išvažiuojamoji)

Grįžti