Atnaujintas Kultūros paso paslaugų teikimas. Paslaugų teikėjai ir mokyklos siūlydami ir užsakydamos paslaugas turi vadovautis Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimais. VISA info paskelbta DUK ir paslaugos teikėjų, mokyklos koordinatorių paskyrose.

Edukacinis užsiėmimas S-U-R-A-S-K !

Renginio informacija
Kategorijos: Kultūros paveldas
Skirta klasėms: 1-4
Kaina mokiniui: 2 EUR
Renginio trukmė: 45 min.
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 15 - 28
Organizatorius
Kauno IX forto muziejus
edukacija@9fortomuziejus.lt
8 37 377750
Paslaugų teikėjo pastaba: Rezervuojant renginį prašome nurodyti, kelintos klasės moksleiviai dalyvaus užsiėmime. Jeigu renginių kalendoriuje nerandate Jums tinkamo laiko, susisiekite su muziejaus edukatoriais tel. Nr.: 8 37 377750
Aprašymas

Edukacinio užsiėmimo S-U-R-A-S-K ! tikslas – skatinti dalyvius domėtis istorija ir lankytis autentiškose istorinėse vietose – kultūros paveldo objektuose, muziejuose. Uždaviniai: Suteikti bendrųjų istorijos žinių apie Kauno tvirtovę ir IX fortą. Mokyti orientuotis gynybiniame įtvirtinime. Ugdyti pastabumą ir atidumą. Edukacinis užsiėmimas prasideda paaiškinimu, kas yra tvirtovė ir fortai, kokia jų paskirtis. Papasakojama, kuo išsirtinis yra IX fortas. Edukacija tęsiama buvusių kareivinių viduje, trumpai pristatomas visos tvirtovės žemėlapis, akcentuojama, kad tvirtovę sudarė ne tik fortai, bet ir kiti pastatai. Vėliau prie gynybinės sienos plano-schemos supažindinama su užduotimi, kurią reikės atlikti. Dalyviai suskirstomi į dvi komandas. Paaiškinama, kad kiekviena komanda gynybinėje sienoje turi ieškoti paslėptų nuorodų (pirmoji nuoroda duodama į rankas). Suradusios visas nuorodas (iš viso 5 vnt.) ir pasiekusios galutinį tašką, medinėje dėžėje komandos randa du Kauno tvirtovės žemėlapius. Abi komandos turi išanalizuoti, palyginti rastus žemėlapius ir surasti, kuo jie skiriasi (12 skirtumų). Komandų užduotis – išsiaiškinti, kuris žemėlapis yra tikras, o kuris – klastotė. Edukatorius apibendrina dalyvių atliktą užduotį, paaiškina, kuo Kauno tvirtovei buvo svarbūs tie objektai, kuriuos dalyviai matė žemėlapyje. Metodai: pasakojimas, demonstravimas, orientavimasis ir komandinis darbas, diskusija. Priemonės: autentiškos gynybinio įtvirtinimo patalpos, interaktyvus Kauno tvirtovės žemėlapis, IX forto gynybinės sienos schema, Kauno tvirtovės žemėlapis (2 vnt.), paslėptos nuorodos (2 kompl.), dalyvių komandų identifikavimo kortelės (2 kompl.).

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti