Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. vasario 26 d. nutarimo Nr. 152 „Dėl Valstybės lygio ekstremalios situacijos paskelbimo“ pakeitimo 3.2.1.4 papunkčiu „2021m. lapkričio 3-9 d. neformalus vaikų švietimas (išskyrus ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą) vykdomas nuotoliniu būdu arba stabdomas“, mokinių rudens atostogų metu lapkričio 3-9 d. Kultūros paso paslaugos galės būti organizuojamos tik nuotoliniu būdu. Kontaktinės paslaugos šiomis dienomis yra stabdomos.

Informacijos vandenynas: išmok plaukti ir nepaskęsi (Nuotolinė paslauga)

Renginio informacija
Kategorijos: Kita
Skirta klasėms: 6-7
Kaina mokiniui: 1 EUR
Renginio trukmė: 60 min.
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 5 - 30
Organizatorius
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka
odeta.maziliauskiene@amb.lt
8 5 2616763
Aprašymas

Šiuolaikiniame pasaulyje technologijomis ir internetu vaikai pradeda naudotis vis jaunesniame amžiuje. Tai nėra savaime kenksminga, jeigu vaikas yra mokomas kaip saugiai, teisingai, etiškai tai daryti. Edukacinio užsiėmimo metu su mokiniais kalbėsime 4 temomis. 1. Informacijos šaltiniai, jų patikimumas. Ar visos enciklopedijos rašo tiesą? Ar galima pasitikėti visais „Wikipedia“ straipsniais? Ar visi internetiniuose portaluose rašomi dalykai yra tiesa?; 2. Melagienos, netikros žinios, netikros antraštės – kaip atskirti tikrą antraštę nuo padirbtos, kaip neatiduoti vertingos asmeninės informacijos? Kam reikalingos melagienos? 3. Propaganda. Kas yra propaganda? Pagal tai, kaip objektyviai propagandai yra naudojama informacija, ją galima skirstyti į baltąją, juodąją ir pilkąją – kaip atskirti propagandos tipą? 4. Autorinės teisės. Piratavimas. Kaip galima teisingai pasiskolinti norimą paveikslėlį ar tekstą savo rašto darbui? Kiekviena tema bus iliustruojama pavyzdžiais, praktinėse užduotyse mokiniai mokysis vertinti informacijos šaltinius, atpažinti melagienas, diskutuos apie propagandą knygose, animacijoje, filmuose. Užsiėmimo pabaigoje vyks žinių užtvirtinimo žaidimas „Tiesa/Melas“. Edukacija bus vykdoma per bibliotekos „Zoom“ paskyrą, užtikrinant, kad prie renginio galės prisijungti tik registruoti dalyviai.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti