Vilniaus bastėjos baziliskas ir kitos legendos

Renginio informacija
Kategorijos: Kultūros paveldas,Literatūra
Skirta klasėms: 1-2
Kaina mokiniui: 1 EUR
Paslauga vyksta tik kultūros įstaigoje: Vilniaus gynybinės sienos bastėjoje, Bokšto g. 20/18 Vilniaus m. sav.
Renginio trukmė: 45 min.
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 5 - 30
Plačiau: www.lnm.lt
Organizatorius
Lietuvos nacionalinis muziejus
basteja@lnm.lt
8 5 2612149
Aprašymas

Tikslas – ugdyti mokinių suvokimą ir gebėjimus suprasti bei analizuoti įvairias skirtingas istorines ir žmonių vaizduotės išraiškas, kurios susijungdamos kuria Vilniaus miesto istorinės ir kultūrinės sąmonės detales ir visumą. Skatinti susidomėjimą savojo krašto, miesto istorija bei kultūra.
Uždaviniai: (1) skatinti mokinių susivokimą ir gebėjimus skirti, kas pasakojimuose tikra, išgalvota ir kas juose mums vertinga bei liudija apie įvykusią istoriją; (2) formuoti gebėjimą suvokti simbolius, perkeltines prasmes ir jų sąsajas su realiais, istorinių įvykių aspektais; (3) ugdyti mokinių supratimą, jog žmogus veikla ir jų krašto, vietovės istorija sparčiai keičiasi, pažindinant juos su dabartinių ir senovinių pastatų pavyzdžiais ir funkcijomis; (4) skatinti supratimą, kad praeitis, jos reiškiniai turi įtakos šiandienai ir suvokimui, kas mes esame; (5) ugdyti meilę ir pagarbą savajam kraštui ir jame veikusiems žmonėms.

Metodai ir priemonės
Kaip pagrindiniai užsiėmimo šaltiniai (priemonės) naudojamos trys Vilniaus legendos: Geležinio vilko, Vilniaus bazilisko ir užkeiktų turtų bastėjos šulinyje. Informacinio terminalo pagalba mokiniams bus pateiktos ir pademonstruotos vaizdinės priemonės. Užsiėmimo pabaigoje naudodami įvairias išraiškos priemones (modeliną, plastiliną, spalvotą popierių, dažus ir kt.) mokiniai patys kurs ir konstruos savąjį legendinį baziliską. Programai dėstyti bus naudojama: pasakojimas, skaitymas, lyginimas, informacijos siejimas, analizavimas, diskutavimas, vaizdinės medžiagos demonstravimas, savo minčių reiškimas, realaus daikto darymas, autentiškos aplinkos patyrimas, spalvų terapijos metodas.

Edukacinis užsiėmimas vyks autentiškame kultūros bei istorijos objekte – Vilniaus gynybinės sienos bastėjoje. Žaismingomis formomis, naudojant įvairius metodus bei žiūrint į realią Vilniaus panoramą bus prisiminta (arba naujai išgirsta) Vilniaus įkūrimo – Geležinio vilko legenda. Organizuojant skaitymo ir ištraukų dėliojimo žaidimą, vaikai sužinos bastėjoje sklandančią legendą apie savanaudę mergaitę, kuri ir dabar įkalinta bastėjos požemių šulinyje. Bus formuojamas laiko supratimas, tai, jog konkretus reiškinys ar objektas turi nuoseklią besivystančią ir nuolat judančią istoriją. Antroje užsiėmimo dalyje vaikai susipažins su pagrindiniu bastėjos akcentu – mitine būtybe bazilisku. Naudojant interaktyvų terminalą, bus pademonstruoti skirtingi bazilisko įsivaizdavimo ir vaizdavimo pavyzdžiai. Užsiėmimo pabaigoje mokiniai konstruos, kurs savąjį drakoną baziliską, pasirinkdami priemones, spalvas ir būdus, taip išreikšdami savo nuotaiką ir susikaupusias emocijas. Užsiėmimo vadovas programą užbaigs organizuodamas trumpą ir žaismingą vaikų refleksiją apie sužinotus dalykus, suprastus reiškinius, istorijas ir pasakojimus.

Rezultatai: mokiniai supras, kad apie praeitį galima nemažai sužinoti iš įvairiausių senovę liudijančių legendų, pasakojimų, pastatų bei daiktų. Gebės nusakyti kelis pavyzdžius, iš ko ir ką galime sužinoti apie praeitį, žmonijos vertybes, žmonių gyvenimo pokyčius. Galės papasakoti keletą ryškiausių Lietuvos sostinės Vilniaus istorijos epizodų, nurodyti kelias žymiausias savojo krašto asmenybes. Edukacinio užsiėmimo dalyviai, susipažinę su keletu skirtingų, įdomių ir svarbių Vilniaus miesto legendų, išgirdę pasakojimus apie praeities įvykius, asmenybes ir puoselėtas vertybes, ugdysis meilę bei pagarbą savajam kraštui, jo istorijai, plės savo kultūrinį sąmoningumą.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti