Ką slepia meninių audinių raštai? 3 gobelenų istorijos. (Nuotolinė paslauga)

Renginio informacija
Kategorijos: Dailė,Literatūra
Skirta klasėms: 9-12
Kaina mokiniui: 1 EUR
Renginio trukmė: 45 min.
Plačiau: www.lndm.lt/pgm/
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 5 - 30
Organizatorius
Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus padalinys Palangos gintaro muziejus
gintaro.muziejus@lndm.lt
8 460 30314
Paslaugų teikėjo pastaba: Jeigu edukacinės veiklos laikas netinka, galime pakoreguoti datą ir valandą - prašome paskambinti tel. 8 460 30314
Aprašymas

Užsiėmimo skirtas visiems moksleiviams, kurie domisi menu ir siekia geriau įsisavinti žinias bei suprasti platesnį kontekstą apie Renesanso, Baroko ir Viduramžių kūrybą (ypač literatūrinę), su tomis epochomis susijusius istorinius įvykius. Užsiėmimo metu pasitelkiami trys meniniai audiniai, kurie saugomi Palangos gintaro muziejuje, daugiausiai dėmesio skiriama gobelenui "Išlaisvintoji Jeruzalė", kuris priklausė Palangos rūmų statytojo grafo Felikso Tiškevičiaus tėvui Juozapui. Moksleiviai susipažįsta su audimo tradicija ir konkrečių audinių ypatumais, juose pavaizduotais personažais, simboliais, su kuriais galbūt jie susidūrė ar susidurs ateityje kitose srityse. Tai yra integracinis užsiėmimas, kurio metu mokomasi pažvelgti į meno kūrinį iš skirtingų rakursų bei įgyjamas suvokimas - ko ieškoti muziejuose, kaip galima žvelgti į juose saugomas vertybes. Užsiėmimo metu per pristatomas istorijas, personažus nagrinėjama ir daugiakultūriškumo idėja, prieinama išvados, jog menininkai dažnai itin susiję vienas su kitu, darė vienas kitam įtaką, net jei jie gyveno skirtingose epochose. Aptariami kūriniai, kuriuose susipina istorija, dailė, muzika, literatūrinė kūryba. Sykiu parodoma, kaip meniniai audiniai ir juose pavaizduotos istorijos atgyja šiuolaikiniame pasaulyje ir gali būti kūrybingai atskleisti šiandien (pvz. daugiakalbės dainos, komiksai).

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti