Dėmesio! Mokinių skaičius užkrautas iš mokinių registro, kiekvienam mokiniui skiriant 12 EUR. Daugiau info pateikta DUK.

Plakatas – reklama ar menas (Nuotolinė paslauga)

Renginio informacija
Kategorijos: Dailė,Dizainas
Skirta klasėms: 6-12
Kaina mokiniui: 3 EUR
Renginio trukmė: 45 min.
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 15 - 100
Organizatorius
VšĮ Projektų studija
info@projektustudija.lt
+370 683 12600
Aprašymas

Plakatas – tai vienas iš anksčiausiai naudotų reklamos būdų. Šią funkciją plakatas perėmė iš afišos. Agitaciniais, reklaminiais, informaciniais bei mokymo tikslais išleisti plakatai jau XIX a. pab. buvo svarbi vizualios komunikacijos priemonė. Plakato raida taip pat glaudžiai susijusi su spaudos, litografijos galimybėmis. XIX a. pab. plakatas tapo galinga, ekonomiška reklamos priemone, paplitusia visoje Europoje. Įvairių šalių plakatai – savitas šalies kultūrinio gyvenimo atspindys. Vizualiai ryškus, lengvai perskaitomas ir suprantamas plakatas patraukdavo praeivių dėmesį, formuodavo politinį požiūrį, viliodavo apsilankyti renginiuose, padrąsindavo įsigyti prekę ar paslaugą, taip pat ir mokydavo. Edukaciniame užsiėmime moksleiviai sužinos plakato atsiradimo istoriją, jo paskirtį ir funkcijas. Sužinos kas yra litografija, kaip prancūzų tapytojas Jules Cheret sukūrė spalvotą plakatą panaudojus „trijų akmenų litografijos procesą“, kada plakatus pradėta gaminti masiškai, kodėl Paryžiaus gatvės XIX a. tapo tikromis meno galerijomis, dar vadinamomis „vargšų paveikslų galerijomis“. Specialiai paruošta vizuali medžiaga supažindins moksleivius su įvairios paskirties plakatų pavyzdžiais. Pokalbio - diskusijos metu kalbėsimės apie šiandien naudojamus plakatus, kokia jų paskirtis, kokiu tikslu jie kuriami, kokią žinutę jie neša, į kokius plakatus jaunimas atkreipia dėmesį, kur jie kabo, kokia jų estetika, ar visada plakatų kūrėjai yra socialiai atsakingi, kas yra socialinė atsakomybė. Plakatas – puiki komunikavimo priemonė, kartais iškalbingesnė už žodinę informaciją. Plakatas visai kitoks informacijos perdavimo būdas nei parašyta žinutė – tai vizualinė informacojos priemonė. Todėl moksleiviams taip pat pristatysime visus plakato kūrimo žingsnius. Jie ne tik supras koks svarbus plakato auditorijos nustatymas, bet ir susipažins su plakato ypatybėmis, jo kompoziciniais dizaino elementais, plakato kūrimo meniniais sprendimais, vaizdo ir teksto idėjos palaikymo plakate svarba.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti