Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. vasario 26 d. nutarimo Nr. 152 „Dėl Valstybės lygio ekstremalios situacijos paskelbimo“ pakeitimo 3.2.1.4 papunkčiu „2021m. lapkričio 3-9 d. neformalus vaikų švietimas (išskyrus ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą) vykdomas nuotoliniu būdu arba stabdomas“, mokinių rudens atostogų metu lapkričio 3-9 d. Kultūros paso paslaugos galės būti organizuojamos tik nuotoliniu būdu. Kontaktinės paslaugos šiomis dienomis yra stabdomos.

Edukacija „Kuriu tvarias Kalėdas“

Renginio informacija
Kategorijos: Kita,Etninė kultūra
Skirta klasėms: 3-6
Kaina mokiniui: 5 EUR
Renginio trukmė: 90 min.
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 10 - 24
Organizatorius
Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešoji biblioteka
vaikai@kelmeszemaitesvb.lt
8 427 52232
Renginio adresai:
  • Kelmės r. sav. Kelmė Vytauto Didžiojo g. 73
Aprašymas

Mūsų protėviai nė neįsivaizdavo, kad eglutės, šventiniai stalai bus papuošti dirbtinėmis plastiko dekoracijomis. Ar įsivaizduojate, kiek metų metais yrančių atliekų išmetama pasibaigus kalėdinių švenčių laikotarpiui? Nors tvaraus vartojimo principai pamažu atsiranda kasdieniame gyvenime, tačiau ypač svarbu jų nepamiršti ir per didžiąsias metų šventes, kai vartojimas yra gausesnis. Greitojo vartojimo kultūra į šalį nustūmė anksčiau puoselėtas namų puošybos tradicijas – kurti šventę tausojant aplinką, nenaudoti dirbtinių papuošimų. Edukacijoje „Kuriu tvarias Kalėdas“ mokiniai turės galimybę susikurti kalėdinę dekoraciją vien iš natūralių gėrybių. Toks dekoravimo būdas yra artimas etninės kultūros principams, su kuriais bus supažindinama teoriškai ir išbandyta praktiškai. Numatoma, kad veiklos pradžioje mokiniai išklausys edukaciją vedančio specialisto pasakojimą, peržiūrės vaizdinę medžiagą, diskutuos, kaip anksčiau lietuviai ruošdavosi gražiausioms žiemos šventėms – Kūčioms ir Kalėdoms. Pristatomos namų puošybos tradicijos, pasakojama apie tai, kada į Lietuvą atkeliavo paprotys puošti eglutę, pinti advento vainikus. Supažindinus mokinius su papročiais, bus akcentuojama, kaip svarbu šiandienos pasaulyje mažinti besaikį vartojimą. Atsigręžti į gamtai draugiškus sprendimus naudojant natūralias medžiagas siekiama praktinėje edukacijos dalyje. Kiekvienas moksleivis kurs kalėdinę dekoraciją (advento vainiką, kalėdinę puokštę ar kt.) iš eglių, pušų, kėnių ir kitų visžalių augalų šakelių, džiovintų augalų – kankorėžių, samanų, kerpių, lapų, gilių, riešutų, kaštonų, erškėtrožių, šermukšnių uogų ir kt. Po užsiėmimo mokiniai savo sukurtas kalėdines dekoracijas galės parsinešti į namus.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti