Dėmesio! Kvietimas teikti paraiškas kultūros paso paslaugų atrankai vyks nuo 2022 06 01 (10 val.) iki 2022 06 14 (17 val.)

Miriorama - ritiny ir interaktyviai

Renginio informacija
Kategorijos: Literatūra,Kita
Skirta klasėms: 1-5
Kaina mokiniui: 1 EUR
Renginio trukmė: 100 min.
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 15 - 23
Organizatorius
Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
zinacer@gmail.com
+370 645 71973
Renginio adresai:
  • Zarasų r. sav. Zarasai D. Bukonto g. 20
Aprašymas

Moksleiviai dalyvaus keliose veiklose – susipažins su kitokia knyga – miriorama arba ritinine knyga, Europoje išpopuliarėjusia XIX amžiuje. Iš pradžių (gr. myrias – dešimt tūkstančių + horama – reginys) mirioma reiškė kortų sudėliojimą įvairia technika, rinkinį. Išgirs mirioramos-ritininės knygos atsiradimo istoriją. Iš Mirioramų bibliotekėlės išsirinks patikusią mirioramą, ją įdės (įsuks) į mirioramos dėžutę. Sukdami rankenėles susipažins su jos veikimo principu. Dalyvaudami veikloje susipažins su literatūros kūriniais, pelniusiais įvairius apdovanojimus, skatinančiais gerumą. Kurdami ritininę knygą plės savo vaizduotę, literatūrinę ir meninę saviraišką. Tai, pavyzdžiui Vytauto V. Landsbergio „Pūkis karalius“, Aušros Kiudulaitės ir Mariaus Marcinkevičiaus „Draugystė ant straublio galo“ ir kt. Moksleiviai išsirinkę knygą ją perskaitys, išanalizuos, aptars, supras. Išsiaiškins svarbiausius momentus, įvykius, personažus, kuriuos pavaizduos piešdami. Susipažins su personažais ir jų charakteriais žaisdami interaktyvias judesio viktorinas-žaidimus su KINECT įranga. Gerai įsidėmėję įvykių seką pieš ant ilgos popieriaus juostos, kurios ilgis priklauso nuo to kiek dalyvių kuria. Piešti ir spalvinti galės pasirinkdami priemones pagal savo gebėjimą jomis naudotis. Tai spalvoti pieštukai, pastelės, vaškinės kreidelės, flomasteriai. Baigę kūrybos procesą įsuks mirioramą į dėžę-namelį. Pristatys savo darbą patirdami bendrystės, bendradarbiavimo, saviraiškos pojūčio džiaugsmą. Sukurtą mirioramą galės išsinešti. Vyresniųjų klasių moksleiviai bus kviečiami kurti savas istorijas apie draugystę, gerumą, savitarpio supratimą, jas piešti ir užrašyti trumpą tekstą.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti