Dėmesio! Vadovaujantis Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2018 m. gruodžio 21 d. įsakymo Nr. ĮV-1000/V-1055, 24 punktu: Kultūros paso paslaugos gali būti vykdomos nuo sausio 1 d. iki gruodžio 20 d. imtinai. Nuo 2022 m. sausio 1 iki 17 d. vyks sistemos atnaujinimo darbai ir renginių užsakymai negalės būti vykdomi.

Apie orlaivius ir Aleksandrą (Išvažiuojamoji)

Renginio informacija
Kategorijos: Lėlių teatras
Skirta klasėms: 1-6
Kaina mokiniui: 5 EUR
Renginio trukmė: 45 min.
Plačiau: www.linoleles.lt
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 40 - 85
Organizatorius
Lino lėlės
teatras@linoleles.lt
+370 652 79222
Paslaugų teikėjo pastaba: Renginio data gali būti derinama, atsižvelgiant į mokyklos poreikius.
Aprašymas

Spektaklis pasakoja Lietuvos aviacijos pradininko, konstruktoriaus, filosofo, išradėjo, gyvenusio XIX a. pirmoje pusėje, Aleksandro Griškevičiaus istoriją, kviečiančią siekti dangaus – nebijoti kurti to, kas šiandien regisi neįmanoma. Bandymai pakelti žmogų į orą jau žinomi IX–XI amžiuose. Skraidymo aparatų brėžiniai rasti Leonardo Da Vinčio raštuose, o XVIII a. pabaigoje broliai Mongolfje Prancūzijoje pakilo į dangų karšto oro balionu. Šis skrydis įkvėpė daugelį to meto svajotojų, konstruktorių, išradėjų ir keistuolių Europoje ir Amerikoje dar aršiau imtis skraidymo aparatų kūrimo. 1905 m. amerikiečiai broliai Raitai pademonstravo valdomą lėktuvo skrydį, nuo kurio prasidėjo proveržis į šiuolaikinė aviaciją. Lietuva taip pat turi savo aviacijos priešaušrio konstruktorių, teoretiką ir bandytoją. Dar 50 metų iki brolių Raitų skrydžio orlaivius konstravo bajoras Aleksandras Griškevičius (1809–1863). Visuomenės, šeimos ir valdžios nepritarimas bei nesėkmingi bandymai neužgesino Aleksandro tikėjimo žmogaus laisva mintimi, valia, talentu ir gebėjimu rasti būdą pakilti į dangų. Žymiausia A. Griškevičiaus konstrukcija – lėktuvo, plasnoklio ir oro baliono hibridas „Žemaičio garlėkis“ (1851 m. A. Griškevičius išleido ir knygą „Žemaičio garlėkis“). Aviacijos istorikas Gytis Ramoška teigia, kad "Aleksandras Griškevičius buvo vienas pirmųjų aviacinių idėjų šauklys Rytų Europoje, o jo projektai mažai skyrėsi nuo po pusės amžiaus užčiuoptų aerodinamikos dėsnių". Spektaklyje pristatome ne vien išradėjo istorija. Jame pristatomas visas aviacijos vystymosi kontekstas – nuo pat priešaušrio iki A. Griškevičiaus sukonstruotos skraidymo priemonės. Vaidinime istorinis pasakojimas virsta alegorija,bandoma suprasti, kas taip traukia žmogų atsiplėšt nuo žemės ir kokius potyrius ir iššūkius turėjo įveikti aviacijos pirmeiviai tol, kol atrado patikimą būdą skraidyti

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .
Paslauga vyksta tik paslaugos gavėjo įstaigoje (išvažiuojamoji)

Grįžti