Dėmesio! Vadovaujantis Kultūros paso paslaugų atrankos ir finansavimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos kultūros ministro ir Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2018 m. gruodžio 21 d. įsakymu Nr. ĮV-1000/V-1055 „Dėl Kultūros paso paslaugų atrankos ir finansavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (toliau – Aprašas), 59 punktu Kultūros paso paslaugos gali būti vykdomos iki gruodžio 20 dienos imtinai. Paslaugos, kurių statusas patvirtinta arba laukia patvirtinimo po gruodžio 20 d. bus sistemos atšauktos.

Verkti ar veikti? (edukacija su rašytoja Ilona Ežerinyte) (Išvažiuojamoji)

Renginio informacija
Kategorijos: Literatūra
Skirta klasėms: 7-10
Kaina mokiniui: 6 EUR
Renginio trukmė: 60 min.
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 15 - 50
Organizatorius
Ilona Ežerinytė
ilona.ezero@gmail.com
+370 685 04950
Paslaugų teikėjo pastaba: Dėl susitikimo jūsų mokymo įstaigoje tarkimės individualiai - rašykite man elektroniniu paštu, programėlėse "messenger", "viber", skambinkite, derinsimės.
Aprašymas

Edukacijos pagrindas – konkrečios knygos siužetas (šešiolikmetė Lina po tėvų skyrybų pasirenka gyventi su tėvu, o tam išvykus gydytis nuo alkoholizmo, lieka visiškai viena. Atsitiktinai ji pakliūva į bendraamžės Eglės įkurtą Verksnių klubą, kur susirinkę paaugliai išsipasakoja vieni kitiems savo bėdas. Lina užjaučia savo bendraamžius, tačiau jai atrodo, jog vien dejuoti neužtenka, problemas reikia spręsti – veikti.). Su mokiniais pradžioje pakartojamos literatūros teorijos žinios, kas yra problema ir kaip ją nusakyti, glaustai pristatoma lietuvių autorių problemų proza paaugliams, supažindinama su knygos "Verksnių klubas" siužetu. Tuomet mokiniai gauna pratybų lapą su apysakos ištrauka apie vieną iš veikėjų Maruką, patiriantį smurtą šeimoje. Mokiniai, padedami edukatorės, įvardija ištraukos veikėjo problemas. Knygoje Marukas pasirenka pabėgimą iš namų. Su paaugliais diskutuojama – o kokie kiti galimi jo problemos sprendimo variantai? Taip žadinamas mokinių divergentinis mąstymas – gebėjimas ieškoti daugiau pasirinkimų, daugiau išeičių. Burtų keliu suskirstyti į grupes edukacijos dalyviai gauna kito veikėjo probleminę situaciją, turi įvardyti problemą ir pasiūlyti daugiau negu du problemos sprendimo būdus, savais žodžiais nusakyti kitoms grupėms gautos problemos esmę ir pristatyti savo siūlomas išeitis iš padėties. Tokia edukacija skatina domėjimąsi paaugliams skirtomis knygomis ne tik kaip grožine literatūra, bet ir kaip terapine priemone, padedančia suvokti, kad ne tik tu susiduri su problemomis ir kad visos problemos turi daugiau nei vieną sprendimo variantą.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .
Paslauga vyksta tik paslaugos gavėjo įstaigoje (išvažiuojamoji)

Grįžti