O kai aš pas promočiutę buvau

Renginio informacija
Kategorijos: Kultūros paveldas,Etninė kultūra
Skirta klasėms: 1-4
Kaina mokiniui: 6 EUR
Renginio trukmė: 60 min.
Plačiau: www.llbm.lt
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 10 - 25
Organizatorius
Lietuvos liaudies buities muziejus
vida.olechnoviciene@llbm.lt
+370 618 02516
Renginio adresai:
  • Kaišiadorių r. sav. Rumšiškės L. Lekavičiaus g. 2
Paslaugų teikėjo pastaba: Paslauga gali būti pritaikyta mokyklinio amžiaus ukrainiečiams vaikams (užsiėmimas gali būti vedamas rusų kalba arba užsiėmime turi dalyvauti lydintis asmuo, kuris pagrindinę informaciją apie edukaciją perteiktų ukrainiečių kalba).
Aprašymas

Autentiškoje XX a. pr. aukštaičių sodybos aplinkoje mokiniai išsiaiškina, kas yra promočiutė ir kiek jai gali būti metų. Taip lengviau suvokiamas laikas, į kurį nukelia muziejaus ekspozicija. Susipažįstama su aukštaitiško namo pavadinimu ir patalpų išdėstymu, išsiaiškinama akmens prie įėjimo paskirtis. Stebint eksterjerą ir interjerą, lyginama su dabartimi ir atrandami panašumai, skirtumai bei pokyčiai. Sužinoma, kaip seniau buvo elgiamasi nuėjus į svečius, menamos mįslės ir bandoma jas sukurti. Išsiaiškinus patarlės apie verkiančią duonelę prasmę, vaikams siūloma tyliai pamąstyti ir įvertinti, ką šioji darytų, jų valgoma. Dalyviai kviečiami nudirbti kai kuriuos darbelius, pvz. gliaudant pupas ne tik susipažįstama su retam matyta daržove ir darbu, kurį turėjo atlikti senovėje dalyvių bendraamžiai, bet ir lavinama smulkioji motorika bei atidumas. Kad visados galėtum valgyti duoną su sviestu, reikėjo nemažai pasidarbuoti. Todėl, supažindinus su sviestamuše, verpimo rateliu, naščiais ir mogliais, kviečiama dar patalkininkauti. Mokiniai padalinami į komandas ir išbando visus įrankius. Ugdomi darbo komandoje įgūdžiai, pagarba kitam. Naudojantis sviestamuše ir rateliu ugdomas ritmo pajautimas, o naščiai padeda taisyklingai laikysenai. Kviečiama į pabaigtuvių šventę seklyčioje, kurios metu pritaikomos anuomet galiojusios svečių elgesio taisyklės. Vaišinamasi juoda duona su medumi ir sviestu, žaidžiami tradiciniai vaikų žaidimai.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti