DĖMESIO! Kultūros paso paslaugos gali būti vykdomos nuo 2022 m. sausio 1 d. iki 2022 m. gruodžio 20 d. imtinai

Edukacija,, Kibinų pasaulio atradimai

Renginio informacija
Kategorijos: Kultūros paveldas,Daugiakultūriškumas
Skirta klasėms: 3-12
Kaina mokiniui: 10 EUR
Renginio trukmė: 120 min.
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 10 - 30
Organizatorius
Albinas Jakštas
Jakstu.sodyb@gmail.com
+370 650 28840
Renginio adresai:
  • Marijampolės sav. Liudvinavas Vytauto g. 1
Paslaugų teikėjo pastaba: Prašome rezervuodami edukacinę programą susisiekti su sodybos šeimininke Vida tel. 8 650 28840
Aprašymas

Prie Šešupės, Dovinės ir Sūduonios yra Liudvinavo miestelis, o jo centre stovi pastatas skaičiuojantis antrą šimtą metų, turtingas savo istorine praeitimi. Iš jo balkono kalbą miestelio žmonėms yra sakęs LR prezidentas Antanas Smetona. Edukacijos pradžia - tik atvykus į sodybą, kur dvi edukatorės pasveikina moksleivius atvykus į Suvalkijos kraštą Liudvinavo miestelį, garsų savo tradicijomis, suvalkietiška tarme, suvalkiečių kulinariniu paveldu. Edukatorės supažindina moksleivius su pastato istorija, kurią iliustruoja senovinės nuotraukos, apžiūrime senovinių daiktų ekspoziciją. Toliau moksleiviai multimedijos pagalba supažindinami su kibinų ir kitų mėsos pyragėlių atsiradimo istorija, kaip ji vystėsi ir keitėsi, kokios gamybos technologijos buvo naudojamos. Sekantis žingsnis - kibinų gamyba. Prieš tai plaunamos rankos, įteikiamos prijuostės ir kitos reikalingos priemonės. Dirbame grupėmis, edukatorėms demonstruojant iš eilės visą gamybos eigą. Anksčiau įdaras buvo gaminamas tik iš avienos ir svogūnų, tai dabar įdaras yra kiekvieno kepėjo atradimas ir fantazijos reikalas. Aiškiname kaip derinti skonius, kokie įdarai gali būti dedami į kibino vidų, kaip įdaro skonį keičia įvairūs prieskoniai. Įdomiausia dalis- tai kibino mezginukas- pynutė. Nuo jos grožio priklauso ir kibino išvaizda. Edukacijos metu gaminame sultinį, verdame žolelių arbatą. Šie gėrimai labai tinka prie karštų kvepiančių kibinų. Kol kepa kibinai organizuojame senovinių suvalkietiškų žodžių reikšmių spėliones. Esant geram orui, aplankome šalia esantį miestelio parką, kurį puošia Kazio Borutos kūrinio ,,Baltaragio malūnas'' personažų skulptūros.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti