Dėmesio! Kvietimas teikti paraiškas kultūros paso paslaugų atrankai vyks nuo 2022 06 01 (10 val.) iki 2022 06 14 (17 val.)

Pirmą kartą muziejuje

Renginio informacija
Kategorijos: Kultūros paveldas
Skirta klasėms: 1-3
Kaina mokiniui: 2 EUR
Renginio trukmė: 45 min.
Plačiau: www.lnm.lt
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 10 - 30
Organizatorius
Lietuvos nacionalinis muziejus
muziejus@lnm.lt
8 5 2629426
Aprašymas

Edukacinis užsiėmimas vedamas Senienų muziejaus istorijai skirtoje salėje, kurioje gausu eksponatų, atkeliavusių iš įvairiausių epochų (akmens amžius, antika, viduramžiai). Tai užtikrina užsiėmimo dinamiką ir laiko tėkmės supratimą. Kaip atsiranda kolekcijos, kas ir kodėl kuria muziejus – tai klausimai, kuriuos nagrinėsime. Diskutuosime, ar patys vaikai galėtų tapti muziejaus kūrėjais. Susipažinsime su grafo E. Tiškevičiaus ir jo bendražygių indėliu. Tyrinėsime jų surinktas kolekcijas. Aiškinsimės epochų ir medžiagiškumo (akmuo, medis, metalai) klausimus. Bandysime eksponatų pagalba, atpažinti akmens amžiaus žmonijos išradimus. Gilinsimės į budelio kalavijo specifiką. Sužinosime, kaip atpažinti senosios Lietuvos karo vadus, koks tas išskirtinis ženklas, rodantis jų statusą. Išsiaiškinsime, ką reiškia ženklai ant senovinių vazų, kodėl nuskendusio laivo paslaptis paaiškėjo tik po 300 metų ir kt. Mokiniai, imituodami mokslininkus, atliks tyrinėjimo užduotis. Tam naudosime muziejines vertybes ir jų kopijas. Dirbsime grupėmis, ir individualiai. Pavyzdžiui, kiekvienas dalyvis gaus liečiant patyrinėti eksponatą su tam tikra užduotimi. Aiškinsimės aptariamo daikto svorio, medžiagiškumo, autentiškumo klausimus ir t. t. Savo nuomones vaikams reikės pagrįsti, argumentuoti (pvz., ar tai yra senas daiktas, ar naujas).

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti