Šiaudiniai dirbiniai. Rugelio kelias

Renginio informacija
Kategorijos: Etninė kultūra
Skirta klasėms: 1-4
Kaina mokiniui: 2 EUR
Renginio trukmė: 45 min.
Plačiau: www.ktkc.lt
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 10 - 25
Organizatorius
Kauno tautinės kultūros centras
jurgita.ktkc@gmail.com
+370 673 29741
Paslaugų teikėjo pastaba: Edukacinis užsiėmimas gali vykti Kauno tautinės kultūros centre A.Jakšto g.18 ir Kalniečių g. 180, Kaunas. Dėl išvažiuojamojo renginio reikia tartis atskirai.
Aprašymas

Tikslas – skatinti vaiko susidomėjimą lietuvių papročiais, tautodaile, sudaryti vaikui sąlygas įgyti svarbiausių etninės kultūros reiškinių bei vertybių pažinimo ir suvokimo pradmenis, tapti tradicijų perėmėju, plėtojant vaikų etnokultūrinės raiškos įgūdžius ir tautinio paveldo pažinimą. Uždaviniai: (1) pateikiant tautosakos kūrinius parodyti javų svarbą žmogaus gyvenime; (2) supažindinti su javais: rugiais, kviečiais, avižomis ir kt.; (3) atlikti praktinę užduotį. Priemonės: kompiuteris, multimedija, sudžiovinti šiaudai, grūdai, dubenėlis, javų apdorojimo įrankiai: spragilas, pjautuvas, šiaudeliai (lazdelės, lygintos), adatos, siūlai, žirklės, klijai, popierius. Turinys. Įžanga. Klausimas vaikams: ar žinote, iš ko kepama duona, verdama košė. Vaikai atsako. Toliau sekame pasaką: „Kaip vilkas mokinosi kept duoną“. Supažindinama su javais, parodoma rugių, kviečių, avižų grūdai, varpos ir pan. Primenamos patarlės, priežodžiai apie rugius, kviečius, avižas, duoną ir pan. Menamos mįslės apie javus, duoną. Praktinė veikla. Kūrybinis darbelis iš lygintų šiaudų (atvirukas „Gėlytė“) arba reketuko vėrimas. Vaikų darbelių parodėlė. Rezultatas. Šioje veikloje integruotai ugdomos mokinių bendrosios kompetencijos: pažinimo (susipažino su tradiciniais darbais, senoviniais javų apdorojimo įrankiais), socialumo (mokėsi klausyti kitų ir kalbėti po vieną aiškiai ir raiškiai), kūrybiškumo ir iniciatyvumo (gamino kūrybinį darbelį).

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginius galima rezervuoti vykstančius tik iki birželio 31 d.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti