Kryždirbystės interpretacijų kūrybinės dirbtuvės

Renginio informacija
Kategorijos: Kultūros paveldas
Skirta klasėms: 4-12
Kaina mokiniui: 6 EUR
Renginio trukmė: 90 min.
Plačiau: www.llbm.lt
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 10 - 25
Organizatorius
Lietuvos liaudies buities muziejus
edukacijos@llbm.lt
+370 687 67237
Paslaugų teikėjo pastaba: Paslauga gali būti pritaikyta mokyklinio amžiaus ukrainiečiams vaikams (užsiėmimas gali būti vedamas rusų kalba arba užsiėmime turi dalyvauti lydintis asmuo, kuris pagrindinę informaciją apie edukaciją perteiktų ukrainiečių kalba).
Aprašymas

Užsiėmimas vyksta LLBM, tarpukario miestelyje, Pakruojo ugniagesių stoginės salėje, pritaikytoje edukacijai visais metų laikais. Programos dalyvius pasitinka kryždirbystės edukatorius ir veda dalyviams kryždirbystės interpretacijų kūrybines dirbtuves. Atsižvelgus į užsiėmimo dalyvių amžių, aptariama kryždirbystės laikotarpiai, žinomiausių kryždirbių istorinės asmenybės, lietuviškų kryžių sintezė su senaisiais tikėjimais, regioniniai etnografiniai kryžių skirtumai, dabartinių kryžių specifika ir skirtumai nuo senųjų tradicijų. Dalyviai supažindinami su kryždirbystės simbolika, svarstoma apie tikėjimo svarbą besivystančios asmenybės formavime, bei bando įsijausti į tuometinį kryždirbių gyvenimą, mokosi dėlioti senųjų kryžių saulučių simbolines detales į vieną kompoziciją, bando pritaikyti simetrijos principus, bei sujungti visas popierines kryžiaus detales į vieną simbolinį meno kūrinį. PASTABA: LLBM Račkiškių kapų koplyčia yra nešildoma, tad programoje numatytas supažindinimas su geriausiais kryždirbių pavyzdžiais vykdomas tik šiltojo sezono metu, t. y. gegužės - rugsėjo mėn. Programa pritaikoma atsižvelgiant į dalyvių amžių.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti