DĖMESIO! Kultūros paso paslaugos gali būti vykdomos nuo 2022 m. sausio 1 d. iki 2022 m. gruodžio 20 d. imtinai

„Mados užkulisiai: kaip kuriama, parduodama ir dėvima mada, ir ką tai reiškia kiekvienam mūsų“ (Nuotolinė paslauga)

Renginio informacija
Kategorijos: Dizainas
Skirta klasėms: 9-12
Kaina mokiniui: 7 EUR
Renginio trukmė: 60 min.
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 20 - 100
Organizatorius
Arnoldas Remeika
arnoldo.meilas@gmail.com
+370 686 61303
Paslaugų teikėjo pastaba: Nurodytas laikas yra preliminarus. Kiekvienu atskiru atveju jį galima derinti, kad tiktų abiem pusėm. Numatoma paskaitos trukmė – iki vienos astronominės valandos, tačiau pagal galimybes rekomenduojama mokykloms numatyti papildomą laiką (iki 15 minučių) moksleivių klausimams, kurių paprastai būna.
Aprašymas

Mados pramonės pažanga sparti kaip niekada: perbraižomas mados sostinių žemėlapis, neatpažįstamai keičiasi pirkėjų įpročiai, kuriama iš revoliucinių medžiagų, tendencijas prognozuoja dirbtinis intelektas, dizaineriams talkina fizikai ir architektai, o apsipirkimo patirtis tuoj taps tikru nuotykiu. 60 minučių apžvalginės paskaitos metu mokiniai sužinos, kokie esminiai pokyčiai vyksta šiuolaikinėje madoje – kaip šiandien kuriamas, parduodamas ir vartojamas mados produktas, kokia jo meninė ir komercinė vertė, kaip šie procesai atrodė praeityje ir kaip jie keisis ateityje, su kokiais iššūkiais bei neįtikėtinomis galimybėmis progreso akivaizdoje susiduria mados kūrėjai, mados pardavėjai ir mados vartotojai šiandien ir vis dažniau susidurs rytoj. Edukacinio užsiėmimo pagrindinis tikslas – informuoti mokinius apie madą kaip kultūrinį reiškinį ir kaip verslą bei padėti jiems ugdyti sąmoningesnio jos vartojimo įpročius, taip pat reabilituoti madą ir jos dizainą kaip kūrybingą užsiėmimą ir laužyti stereotipus esą mada yra paviršutiniška kaip profesija ir žalinga kaip pramonė. Užsiėmimo metu apžvalginį pasakojimą lydi prezentaciją, kurioje pateikiamos esminės tezės, raktiniai žodžiai ir teiginius iliustruojančios nuotraukos – toks turinys lengvai suprantamas, o pasirinktas formatas leidžia per trumpą laiką apžvelgti daug potemių ir įsisavinti daug faktų. Viso užsiėmimo metu lektorius bendrauja su mokiniais, siekdamas išsiaiškinti jų nuomonę vienu ar kitu klausimu, taip pat užtikrinti, kad visa informacija yra teisingai suprasta. Paskaitos rezultate tikimasi, kad mokiniai ne tik įsisavins informaciją, bet ir kritinio mąstymo pagalba ją išanalizuos ir pasidarys išvadas, kurių pagrindinė – mada yra ne tik žalinga pramonė, bet ir pagarbos vertas kultūrinis reiškinys, ir ji skirta ne tik besaikiai vartoti, bet ir sąmomingai mėgautis, atsakingai ribojant jos vartojimą ir ieškant jam alternatyvų.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti