DĖMESIO! Kultūros paso paslaugos gali būti vykdomos nuo 2022 m. sausio 1 d. iki 2022 m. gruodžio 20 d. imtinai

O jeigu mano klasėje mokytųsi Edvinas Kratas? - literatūrinė edukacija pagal knygą su rašytoja Daina Opolskaite (išvažiuojamoji)

Renginio informacija
Kategorijos: Literatūra
Skirta klasėms: 7-9
Kaina mokiniui: 6 EUR
Renginio trukmė: 45 min.
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 15 - 30
Organizatorius
Daina Kovalčikienė
dainakovalcikiene@gmail.com
+370 650 64505
Paslaugų teikėjo pastaba: Tvarkaraštyje nurodytas preliminarus kiekvienos edukacijos vykdymo laikas. Dėl konkretaus laiko, individualių poreikių ar kilus klausimams tarkimės el.paštu arba telefonu.
Aprašymas

Literatūrinės edukacijos pagrindas - konkrečios rašytojos knygos "Kur dingo Edvinas Kratas?" siužetas. Edvino klasėje mokosi 22 mokiniai, tačiau jis vienintelis yra kitoks. Edvinas turi negalią - kenčia nuo cerebrinio paralyžiaus, bet trokšta mokytis kartu su savo bendraamžiais. Vieną dieną Edvinas tiesiog dingsta. Niekas iš klasės draugų nežino kur, bet nujaučia kodėl. Mokiniams pristatomas knygos siužetas ir psichologinė situacija, pateikiamos užduotys. Literatūrinės edukacijos metu mokiniai mokomi įsigyventi į kūrinio situaciją, empatiškai reaguoti į nutikusį įvykį, skatinami ieškoti problemos sprendimo būdų ir įvertinti savo atsakomybės ribas. Pasirinkę vieną frazę iš knygos pakomentuoja jos turinį, analizuoja problemą pasitelkdami empatiją (nusako savo požiūrį ir jausmus į situaciją), pasiūlo problemos sprendimo būdą, kaip būtų galima padėti Edvinui ir siūlo, ką daryti jam dingus - veikti ar išlikti pasyviam. Ugdydamiesi kūrybingumą ir kritinį mąstymą jie įvardins patiriamus jausmus, ugdysis emocinį jautrumą, patirs, kad literatūra moko gyventi ir kartais duoda atsakymus į svarbiausius gyvenime klausimus.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .
Paslauga vyksta tik paslaugos gavėjo įstaigoje (išvažiuojamoji)

Grįžti