Uždaviniai:
- apžiūrėdami Perkūno namą iš vidaus ir išorės mokiniai susipažins su pagrindiniais viduramžių architektūros bruožais ir žmonių gyvenamąja aplinka;
- liesdami prekių pavyzdžius, žiūrėdami paveikslus, matuodamiesi senovinius galvos apdangalus, piešdami mokiniai pažins kelis amatus: pirklio, virėjo, siuvėjos ir architekto.
- lygindami pamatytus ir patirtus dalykus su dabartiniu gyvenimui vaikai mokysis kritiškai mąstyti.
Priemonės: medžiaginiai maišeliai su prekių pavyzdžiais, paveikslai, viduramžiams būdingi galvos apdangalai, piešinys su Kauno pastatais, pieštukai.
Viduramžiškais drabužiais apsirengusi gidė vaikus pasitiks lauke ir pakvies atidžiau pažvelgti į gražųjį Perkūno namą iš išorės bei įvardinti kelis skirtumus, kuo jis skiriasi nuo šiuolaikinių namų (7 min.), paskui visus nusives į namo rūsį, kur vaikai pradės pažintį su namu iš vidaus, čia gidė trumpai pristatys šį namą pasistačiusio žmogaus – pirklio amatą. Vaikai bus kviečiami nežiūrėdami paliesti kelias į medžiaginius maišelius sudėtas viduramžių prekes – grūdus, druską, vaško žvakes, metalinius papuošalus – jie turės pasakyti, kas yra maišeliuose (10–15 min.). Po to vaikai kils į antrąjį namo aukštą – gyvenamąją šeimos erdvę. Čia jie pamatys didelį senoviniais indais padengtą stalą. Gidė pakvies apstoti stalą ratu, trumpai papasakos, kaip žmonės valgė, vaikai galės apžiūrėti su maisto gaminimu susijusius senovinius paveikslus (šaltinis http://www.nuernberger-hausbuecher.de/index.php?do=list&tt=prs-jobgroup ) ir atpažinti, ką juose pavaizduoti žmonės daro (10 min.). Buvusiame miegamajame vaikai susipažins su siuvėjo darbo viduramžiais ypatumais – apžiūrės kelis tipiškus to laikotarpio drabužius, matuosis galvos apdangalus bei galės nusifotografuoti (10 min.).
Edukaciją baigsime didžiausiame namo kambaryje. Kviesime vaikus palyginti viduramžius ir šiuos laikus: kokius mato namų statybos, aplinkos ir darbų skirtumus. O užtvirtinimui pakviesime išbandyti architekto duonos – nupiešti vieną ar kelis naujų pastatų eskizus tarp kitų Kauno pastatų ant paruošto lapo (jį pridedame kaip priedą).
Mūsų internetiniame puslapyje http://www.perkunonamas.lt/paslaugos/mokiniams/ ši edukacija pristatoma taip:
Viduramžių miestiečio kasdiena
Kai lankysitės Kauno senamiestyje, būtinai užsukite į pirklio namą susipažinti su miestietišku gyvenimu Kaune, miesto kūrimosi ir suklestėjimo laikotarpiu – XV–XVI amžiais. Pamatysite, kokius žmonės statėsi namus, kaip rengėsi ir valgė. Susipažinsite, kokiais amatais versdamiesi kauniečiai pinigų pragyvenimui pelnydavo. Klausysime ir kalbėsimės, liesime, žiūrėsime senovinius paveikslus, matuosimės viduramžiškus galvos apdangalus. Tikimės, kad išeisite iš mūsų namo praturtėję žiniomis apie žmones, kūrusius mūsų miestą, galėsite įvertinti, kada gyventi buvo sunkiau – viduramžiais ar šiais laikais.