DĖMESIO! Kultūros paso paslaugos gali būti vykdomos nuo 2022 m. sausio 1 d. iki 2022 m. gruodžio 20 d. imtinai

Spektaklis „ANTIGONĖ“– antikinės dramos sceninė interpretacija (renginys Vilniuje)

Renginio informacija
Kategorijos: Dramos teatras
Skirta klasėms: 8-12
Kaina mokiniui: 8 EUR
Renginio trukmė: 90 min.
Plačiau: www.soloteatras.lt
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 60 - 300
Organizatorius
Solo teatras
birutemar@gmail.com
+370 655 13931
Renginio adresai:
  • Vilniaus m. sav. Vilnius T. Ševčenkos g. 19A
Paslaugų teikėjo pastaba: SVARBU! Renginį galime pravesti jūsų vietoje (išvažiuojamasis), o taip pat pas mus Vilniuje. Iš anksto susiderinkime abiem pusėms tinkamą dieną ir valandą. Mūsų kontaktai: Birutė Mar tel 8 655 13931 arba vadovas Rolandas Savickas tel 8 69937784 arba el.paštu info@soloteatras.lt
Aprašymas

Tai savita literatūros ir teatro jungties pamoka, kurios objektas – Sofoklio tragedija „Antigonė“ bei jos sceninė interpretacija, pristatyta eilėje tarpt.teatro festivalių, pelniusi eilę apdovanojimų už aktorinį meistriškumą bei interpretacijos originalumą (plačiau: https://soloteatras.lt/spektakliai/antigone/) Spektaklyje Birutė Mar atlieka 6 Sofoklio personažų vaidmenis: Antigonės, jos sesers Ismenės, karaliaus Kreonto, jo sūnaus-Antigonės sužadėtinio Haimono, sargybinio bei žynio Teiresijaus. Svarbus antikinės tragedijos personažas Choras šiame spektaklyje įkūnyja beveidės, gebančios prisitaikyti nūdienos visuomenės paveikslą. Antroji renginio dalis - moksleivių susitikimas ir pokalbis su režisiere, kurio metu plačiau apžvelgiama antikinio teatro raida: aktorė pasidalins kelionių po antikinio teatro pasaulį patirtimis, bus diskutuojama apie šiuolaikinio teatro galimybes autentiškai interpretuoti antikinę dramą. Moksleiviams siūloma užduotis sukurti savą, nešablonišką klasikinės graikų dramos sceninės interpretacijos sumanymą, taip skatinant juos individualiai mąstyti, suvokti praeities ir dabarties sąsajas. Sofoklio kūrinio „Antigonė“ bei pagal jį sukurto spektaklio temos itin aktualios šiandienos karo Ukrainoje akivaizdoje –svarbu suvokti, kaip baimė prarasti valdžią gali virsti agresyvia diktatūra, itin aktualu moksleiviams ugdyti savarankišką drąsų požiūrį į istorinius įvykius, suvokti jų sąsajas su dabartimi. Paslauga buvo itin populiari ir mokyklų teigiamai įvertinta 2019-2021 m. (ją užsakė ir teigiamai apie ją atsiliepė dauguma Lietuvos mokyklų ir gimnazijų). Deja, beveik pusantrų metų (iš 3 metų paslaugos teikimo laikotarpio) negalėjome jos vykdyti dėl covid-19 pandemijos, tad manome, jog prasminga ją pratęsti (sulaukiame ir daugelio mokyklų užklausų). Paslauga pristatoma Vilniuje, teatro salėje – į ją kviečiami atvykti paslaugą užsisakiusios mokyklos dalyviai.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti