Dūzgia bitelės avily

Renginio informacija
Kategorijos: Etninė kultūra
Skirta klasėms: 1-4
Kaina mokiniui: 2 EUR
Renginio trukmė: 45 min.
Plačiau: www.ktkc.lt
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 10 - 30
Paslauga vyksta kultūros įstaigoje: Kauno tautinės kultūros centras, A. Jakšto g.18 Kauno m. sav., bet gali būti ir išvažiuojamoji
Organizatorius
Kauno tautinės kultūros centras
jurgita.ktkc@gmail.com
+370 673 29741
Paslaugų teikėjo pastaba: Edukacinis užsiėmimas gali vykti Kauno tautinės kultūros centre A.Jakšto g.18 ir Kalniečių g. 180, Kaunas. Dėl išvažiuojamojo renginio reikia tartis atskirai.
Aprašymas

Ar girdėjai, ar matei, kaip bitelė dūzgia avily? Ar ji medų neša, ar gamina? Kokius lobius ji savo namelyje laiko? Iš kur atsirado bitės ginklas? Kas yra bičiulis ir su kuo jis draugauja? Įvairiausių įdomybių sužinosim, pamatysim, išragausim, išuostysim, susipažinsim su jos dovanomis, pasigaminsim ir dovanėlę sau ar namams – stebuklingai kvepiančią žvakutę. Padraugausim, kaip bitutės draugauja. Programos tikslas – skatinti domėjimąsi bitininkystės amatu, atskleisti tradicinį ir apeiginį žmogaus ryšį su bitėmis, pagarbą joms, perteikiant per įvairius tautosakos elementus bei informacines technologijas. Programos uždaviniai: • Informacinių technologijų pagalba pristatyti bitininkystės amatą, ištakas, terminologiją. • Pasitelkiant įvairias tautosakos rūšis atskleisti žmogaus ryšį su bitėmis, lyginant archajiškas tradicijas su šiandieninėmis. • Žaidybinės veiklos metu ugdyti vertybines nuostatas, žmogaus pagarbą darbui, tautos papročiams, tradicijai, kalbai. • Praktinės veiklos pagalba skatinti dalyvių kūrybiškumą, gaminant vaško žvakę bei ją dekoruojant. Užsiėmimo metu dalyviai sužinos apie bitininkystės amato ištakas, įdomybių apie bičių gyvenimą, bus atskleistos terminų „medus“, „bičiulis“ reikšmės, supažindinama su žmonių ir bičių šeimų „draugyste“. Ne tik apžiūrės bičiulių rakandus, tikrą korį, bet ir patys bandys atpažinti bičių produktus, užuodžiant ir net ragaujant medų, duonelę, žiedadulkes ar net pikį. Su papročiais ir apeigomis susipažins pasakojamosios, dainuojamosios bei smulkiosios tautosakos fone – pristatant prietarus, minant mįsles, dainuojant dainas, šokant ratelius, žaidžiant žaidimus. Pažaidę, padainavę dalyviai turės galimybę susisukti vaško žvakę iš vaškuolės bei ją dekoruoti norimais priedais.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti