DĖMESIO! Kultūros paso paslaugos gali būti vykdomos nuo 2022 m. sausio 1 d. iki 2022 m. gruodžio 20 d. imtinai

II. Rašytojo J.Biliūno gyvenimo ir kūrybos refleksijos. Spektaklis „JIS IR JI“ (išvažiuojamasis renginys)

Renginio informacija
Kategorijos: Dramos teatras
Skirta klasėms: 8-12
Kaina mokiniui: 8 EUR
Renginio trukmė: 90 min.
Plačiau: www.soloteatras.lt
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 60 - 300
Organizatorius
Solo teatras
birutemar@gmail.com
+370 655 13931
Paslaugų teikėjo pastaba: SVARBU! Renginį galime pravesti jūsų vietoje (išvažiuojamasis), o taip pat pas mus Vilniuje. Iš anksto susiderinkime abiem pusėms tinkamą dieną ir valandą. Mūsų kontaktai: Birutė Mar tel 8 655 13931, vadovas Rolandas Savickas tel 8 69937784 arba el.paštu: info@soloteatras.lt
Aprašymas

Tai savita literatūros ir teatro jungties pamoka, jos objektas – J.Biliūno gyvenimas ir kūryba. Neilgas, tačiau ryškus J.Biliūno kūrybos kelias artimas moksleivių auditorijai jaunatviška patirtimi, atspindintis XX a. pr. Lietuvos istorijos aktualijas. Paslauga atliepia tematinį 2023 m. (Vilniaus 700 metų sukakties) prioritetą – savo krašto istorijos ir kultūros asmenybių pažinimas (J.Biliūnas – vienas ryškiausių XX a. pradžios Lietuvos kūrėjų, visuomenės veikėjų). I-oje renginio dalyje pristatomas spektaklis „Jis ir ji“ (https://soloteatras.lt/spektakliai/jis-ir-ji/) pagal J.Biliūno ir jo žmonos J. Janulaitytės- Biliūnienės atvirlaiškus. Spektaklį kūrė žinomi Lietuvos kūrėjai - rež.B.Mar, aktorius A.Kazanavičius, dail. I.Pačėsaitė; jis sukurtas originalia forma (dok.teatro žanras), ypač mėgstamas jaunimo auditorijos. Jame akcentuojamos nūdienai svarbios J.Biliūno vertybės –atjauta „mažajam“ žmogui, meilė ir pasiaukojimas tėvynei. II-oje renginio dalyje – kūrėjų diskusija su moksleiviais, leidžianti neformaliai pažvelgti į J.Biliūną, kalbėtis apie menininko kūrybos prasmę. Jos metu moksleiviams duodama užduotis sukurti ir perskaityti savo atvirlaiškį rašytojui, panaudojant jo kalbos stilistiką. Paslaugos temos aktualios šiandienos karo Ukrainoje akivaizdoje – XX a. pradžios Rusijos mėginimas nutautinti Lietuvą (lietuviškos spaudos draudimas ir persekiojimas) – šiandien svarbu moksleiviams ugdyti meilę savo kraštui, suvokti istorijos sąsajas su dabartimi. Ši edukacija „Kult.paso“ programoje buvo teikiama 2019-2021 m. (teigiamai apie ją atsiliepė dauguma Lietuvos mokymo įstaigų). Deja, beveik pusantrų metų (iš 3 metų paslaugos laikotarpio) negalėjome jos vykdyti dėl covid-19 pandemijos, tad manome, jog prasminga ją pratęsti (sulaukiame ir daugelio mokyklų užklausų). Paslauga bus pristatomas Lietuvos miestuose ir regionuose, kur būtų tinkama spektakliui teatro salė (su apšvietimo įranga).

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .
Paslauga vyksta tik paslaugos gavėjo įstaigoje (išvažiuojamoji)

Grįžti