DĖMESIO! Kultūros paso paslaugos gali būti vykdomos nuo 2022 m. sausio 1 d. iki 2022 m. gruodžio 20 d. imtinai

Salomėjos Nėries kūrybos refleksijos. Spektaklis „POETĖ“ (renginys Vilniuje)

Renginio informacija
Kategorijos: Dramos teatras
Skirta klasėms: 9-12
Kaina mokiniui: 8 EUR
Renginio trukmė: 90 min.
Plačiau: www.soloteatras.lt
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 60 - 300
Organizatorius
Solo teatras
birutemar@gmail.com
+370 655 13931
Renginio adresai:
  • Vilniaus m. sav. Vilnius T. Ševčenkos g. 19A
Paslaugų teikėjo pastaba: SVARBU! Renginį galime pravesti jūsų vietoje (išvažiuojamasis), o taip pat pas mus Vilniuje. Iš anksto susiderinkime abiem pusėms tinkamą dieną ir valandą. Mūsų kontaktai: Birutė Mar tel 8 655 13931, vadovas Rolandas Savickas tel 8 69937784 arba el.paštu: info@soloteatras.lt
Aprašymas

Savita literatūros-teatro pamoka, skirta vienai žymiausių lietuvių poečių S.Nėriai, kurios gyvenimas atspindi skaudžiausius Lietuvos istorijos puslapius. Poetės netiesioginis prisidėjimas prie LT okupacijos, ideologinės poezijos kūrimas karo metais („Poema apie Staliną“, sovietinę santvarką šlovinantys eilėraščiai) šiandien verčia dvejopai žvelgti į šią neabejotino talento asmenybę - tad svarbu jaunajai kartai ugdyti savarankišką požiūrį į poetės gyvenimą ir kūrybą. Paslauga atliepia tematinį 2023 m. (Vilniaus 700 metų sukakties) prioritetą – tai savo krašto istorijos ir svarbiausių kultūros asmenybių pažinimas. I-oje dalyje aktorė Birutė Mar parodys monospektaklį „Poetė“ (plačiau: https://soloteatras.lt/spektakliai/poete/), sulaukusį tarpt.pripažinimo (už S.Nėries vaidmens sukūrimą aktorė apdovanota tarpt.teatro festivalyje „Ommadrama“ Estijoje, pelnė geriausios aktorės apdovanojimą festivalyje „Vidlunia“ Kijeve). Spektaklio forma interaktyvi – savitas Poetės teismas, kuriame garso įrašuose skamba jos kaltintojų, gynėjų balsai, o aktorės perteikiami Salomėjos „atsakymai“ - fragmentai iš jos dienoraščio, eilėmis išsakyti išgyvenimai. Menininkas ir jį vertinanti visuomenė – nūdienai aktuali spektaklio tema. II-je dalyje – kūrėjos susitikimas su moksleiviais, skatinantis neformaliai pažvelgti į S.Nėrį, diskutuoti apie menininko ir jį teisiančios, garbinančios ar ignoruojančios visuomenės santykį, kūrėjo atsakomybę, kūrybos prasmę. Diskusijos metu teatrine forma moksleiviams suteikiama galimybė: pateikti poetei kaltinimus bei ją išteisinančius argumentus. Paslauga buvo itin populiari ir mokyklų dažnai užsakoma 2019-2021 m. „Kultūros paso“ programoje. Deja, beveik pusantrų metų (iš 3 metų paslaugos teikimo laikotarpio) negalėjome jos vykdyti dėl Covid-19 pandemijos, tad manome, jog prasminga ją pratęsti (sulaukiame daugelio mokyklų užklausų). Paslauga pristatoma Vilniuje, teatro salėje – į ją kviečiami atvykti paslaugą užsisakiusios mokyklos dalyviai.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti