DĖMESIO! Kultūros paso paslaugos gali būti vykdomos nuo 2022 m. sausio 1 d. iki 2022 m. gruodžio 20 d. imtinai

Pirties kelias

Renginio informacija
Kategorijos: Kultūros paveldas,Etninė kultūra
Skirta klasėms: 9-12
Kaina mokiniui: 12 EUR
Renginio trukmė: 3600 min.
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 15 - 30
Organizatorius
Irma Videikaitė
irrma.videikaite@gmail.com
+370 699 81953
Renginio adresai:
  • Vilniaus m. sav. Vilnius Bedugnės g. 4
Aprašymas

Nors paprastai kiekviena klasė būna patyrusi pačių įvairiausių išbandymų ir nuotykių, ,,Pirties kelias“ gali būti vienas įsimintiniausių. Ne tik dėl to, jog per vieną dieną gali nukeliauti ir į Romos termą, ir į slavų banią, ir į suomių sauną, ir į lietuvišką pirtį. Esminis dalykas yra galimybė pasimokyti atokvėpio meno. Ir ne bet kokio atokvėpio, bet tikro dvasios ir kūno komforto pagal senąsias tradicijas. Visgi stipriausia priežastis, kodėl gimnazistams siūloma susirinkti mokytis ne klasėje, o pirties aplinkoje, yra būtinybė kartu su rūbais nusimesti mokytojo bei mokinio kaukes. Nusimesti tam, kad visi išsiskirtų draugais, kad ir kas klasėje būtų nutikę. Būtent tam ir skirta senovinė lietuvių pirtis, kurioje paliekama ne tik kūno, bet ir dvasios sunkumas. Esmė, kad pirties šeimininkai tikrai garantuoja, kad į namus visi dalyviai grįžta pailsėję, atsipalaidavę, kupini nepamirštamų įspūdžių ir naujų žinių ir, aišku, dar labiau susidraugavę. Taigi šią programą pasirinkti verta ne tik dėl to, kad lietuviškos pirties lankymo tradicija ateityje netaptų istorija.Kiekvieno gyvenime yra ypatingos dienos, itin daug švenčių turi gimnazistai: šimtadieniai, paskutiniai skambučiai ir, žinoma, įvairūs kontroliniai bei egzaminai. Anot mūsų prosenelių, prieš šventę būtina apsivalyti tiek kūną, tiek sielą. Ir tai, be abejonės, atlikdavo pirtyje. Juk ne veltui ,,pirtis“ tai vienas seniausių mūsų kalbos žodžių. Be to, baltiška pirtis yra iš tiesų mūsų tapatybės dalis.
Tad artėjant šventėms ar tiesiog dėl to, kad prasidėjo gamtos, o gal sielos šalčiai, apsilankykite pirtyje su pirtininkais, susiliekite su gamta, pasinerkite į aromatų ir kvapų įvairovę, atsipalaiduokite ir apsivalykite. Pirtis tikrai nusipelno jūsų dėmesio.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti