Skaitymai ir kūrybinės dirbtuvės „Sapnų ir svajonių gaudyklės“

Renginio informacija
Kategorijos: Dailė,Literatūra
Skirta klasėms: 1-4
Kaina mokiniui: 2 EUR
Renginio trukmė: 150 min.
Plačiau: www.vaikai.kvb.lt
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 15 - 30
Organizatorius
Kauno apskrities viešoji biblioteka
vaikai@kvb.lt
8 37 324225
Paslaugų teikėjo pastaba: Paslaugų teikėjo pastaba: Išvažiuojamieji renginiai gali būti tik Kauno mieste. Jeigu kalendoriuje nurodytas renginio laikas Jums nėra tinkamas, galite derinti telefonu arba el. paštu.
Aprašymas

Pagrindinis šios paslaugos tikslas – išplėsti bei paįvairinti skaitymo procesą, jungiant jį su kūrybinėmis veiklomis, kurių pagalba vaikams lengviau perteikiama teksto prasmė bei sudominama turiniu. Uždaviniai: 1. Pasitelkiant skaitymo skatinimo ir kūrybiškumo ugdymo formas, ugdyti dalyvių kultūrinį sąmoningumą. 2. Naudojant netradicines priemones, skatinti vaikus domėtis knygomis ir skaitymu. 3. Skaitant ir analizuojant kūrinius, ugdyti vaikų kritinį mąstymą, gebėjimą sklandžiai reikšti savo mintis, patirtį bei emocijas. 4. Pasitelkiant dailę, kaip kūrybinės raiškos priemonę, kūrybingai interpretuoti tekstus, lavinti vaizduotę, ugdyti meninius įgūdžius. 5. Naudojant antrines ir gamtines žaliavas, ugdyti dalyvių atsakingą požiūrį į vartotojiškumą. Užsiėmimą sudarys dvi dalys: skaitymo ir diskusijų bei praktinė (kūrybinė) dalys. Atsižvelgiant į dalyvaujančių vaikų amžių, skaitymui gali būti rekomenduojama knyga. I dalis – knygos apie sapnus arba svajones skaitymas, pvz.: S. Paltanavičiaus „Maži ežiuko sapnai“, A. Onichimovskos „Kur nuėjo sapnas“ ir kt. Kartu skaitysime pasirinktą kūrinį (ar jo ištrauką), kviesime vaikus diskutuoti apie tai, kokios mintys jiems kyla skaitant, pasidalinti savo patirtimis, emocijomis. II dalis (praktinė-kūrybinė): kūrybinės dirbtuvės „Sapnų ir svajonių gaudyklės“. Jų metu iš antrinių ir gamtinių medžiagų vaikai galės pasigaminti savo sapnų ar svajonių gaudyklę. Siekiant ugdyti kultūrinį sąmoningumą, atsakingą vaikų požiūrį į vartotojiškumą, kūrybinių dirbtuvių metu bus naudojamos gamtinės (vijoklių, medžių šakos ir šaknys, augalai, vaisiai, daržovės) bei antrinės (susidėvėjusios, naudojimui netinkamos knygos, žurnalai) žaliavos.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti