DĖMESIO! Kultūros paso paslaugos gali būti vykdomos nuo 2022 m. sausio 1 d. iki 2022 m. gruodžio 20 d. imtinai

Detektyvas: kaip iškoduoti portretą?

Renginio informacija
Kategorijos: Dailė,Fotografija
Skirta klasėms: 7-12
Kaina mokiniui: 4 EUR
Renginio trukmė: 45 min.
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 15 - 50
Organizatorius
Austėja Amankavičiūtė
austeja.amankaviciute@gmail.com
+370 680 88427
Paslaugų teikėjo pastaba: Renginys vyksta nuotolinėje aplinkoje. Dėl rezervacijų susisiekti paštu austeja.amankaviciute@gmail.com arba nurodytu telefonu.
Aprašymas

Vizualinis detektyvas – tai nūdieniškai dinamiškas edukacinis užsiėmimas skirtas moksleiviui pasimatuoti meno žinutės iškoduotojo vaidmenį per portreto žanrą. Ką gi reiškia šio kūrinio “spalvų makalynė”, ano - keistos primityvios linijos, kito - fotografiškai nuglostytas veidas ar šio - mirguliuojantis kodais apipintas biustas? Kodėl žmonės dėl meno darbų “eina iš proto”, aukcionuose moka milijonines sumas, laiko juos geresne investicija už auksą…? Edukacinės programos metu bus rodomas mokomasis 25 min filmas apie tapybos stilių įvairovę ir jiems būdingas priemones ir technikas atskleisti autoriaus žinutę, apie žiūrovo būdus ir priemones suvokti, “perskaityti” kūrinio prasmes. Vėliau moksleiviai atliks vizualinį testą ir pasitikrins kaip atpažįsta pagrindinius tapybos stilius, galės palenktyniauti dėl vizualinio prizo. Tapyto portreto žanras bus palygintas su fotografiniu, - juk šis paveikslo žmogaus pateikimo būdas šiandien karaliauja. Diskusija ieškosime atsakymo į klausimus, “ką kalba šis portretas ir ar verta tapyti, jei galima nufotografuoti?” Moksleiviai gaus savarankišką namų užduotį iškoduoti savo asmeninius foto portretus, suprasti, apie ką jie “šneka”. Programos siekis ugdyti motyvuotus ir gebančius vartoti vaizduojamosios dailės kūrinius jaunuolius.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti