Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. vasario 26 d. nutarimo Nr. 152 „Dėl Valstybės lygio ekstremalios situacijos paskelbimo“ pakeitimo 3.2.1.4 papunkčiu „2021m. lapkričio 3-9 d. neformalus vaikų švietimas (išskyrus ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą) vykdomas nuotoliniu būdu arba stabdomas“, mokinių rudens atostogų metu lapkričio 3-9 d. Kultūros paso paslaugos galės būti organizuojamos tik nuotoliniu būdu. Kontaktinės paslaugos šiomis dienomis yra stabdomos.

Duonelė kasdieninė

Renginio informacija
Kategorijos: Etninė kultūra
Skirta klasėms: 1-12
Kaina mokiniui: 4 EUR
Renginio trukmė: 120 min.
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 15 - 45
Organizatorius
A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus
arkliomuziejus@gmail.com
+370 623 70629
Renginio adresai:
  • Anykščių r. sav. Niūronys Muziejaus g. 4
Paslaugų teikėjo pastaba: Jeigu nerandate tinkamo laiko programai prašome susisiekti su mumis telefonu.
Aprašymas

Edukacinis užsiėmimas „Duonelė kasdieninė“ skirtas 1–12 klasių moksleiviams. Šio užsiėmimo tikslas – supažindinti moksleivius su ruginės duonos kepimo tradicija Lietuvoje. Arklio muziejuje aukštaitiškoje sodyboje pasitikusi šeimininkė pristato XIX a. valstiečio buitį, supažindina su sodybos aplinka, būdingais pastatais. Susirinkę į trobą programos dalyviai supažindinami su duonos kepimo, jos vartojimo tradicijomis įvairių bendruomenės ir šeimos švenčių, apeigų metu. Aptariami pagrindiniai žemės ūkio darbai (sėja, pjovimas, kūlimas ir malimas), juos lydėjusios tradicijos. Šeimininkė pasakoja apie krosnį ir įrankius, duonos kepimo papročius, jos ruošimą, sudėtines dalis. Mokiniai stebi duonos kepimo eigą. Vėliau ir savo rankomis kiekvienas formuoja mažus kepaliukus – pagrandukus, kuriuos šeimininkė pašaus į pečių. Duonai iškepus dalyviams šeimininkė primena senolių minkles ir jų aktualumą šiandien. Iš krosnies traukiama duona. Baigus darbus, vyksta užsiėmimo, naujų patirčių aptarimas, trumpai įtvirtinamos įgytos žinios.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti