Dėmesio! Kvietimas teikti paraiškas kultūros paso paslaugų atrankai vyks nuo 2022 06 01 (10 val.) iki 2022 06 14 (17 val.)
Muzika, Dramos teatras

Muzikinis spektaklis ,,Mitas" ir ritmo dirbtuvės (Išvažiuojamoji)

„Mitas – tai slapta anga, per kurią į žmonijos kultūros apraiškas liejasi nesenkanti kosmoso energija.“ (J. Campbell). Mes beveik kiekvieną akimirką savo galvose sprendžiame problemas –
jaudinamės dėl artėjančių atsiskaitymų – prieš mokytoją, viršininką, šeimos narį; po (ne)įvykusio konflikto dar keletą valandų ar net dienų svarstome, kaip būtume galėję/norėję elgtis; nenutrūkstančiai pergyvename dėl savo ginamo laiptelio ar užimamos vietos/pozicijos aplinkinių akyse. Tačiau mes – nei pirmi, nei paskutiniai. Prieš mus – tūkstančiai metų, nugyventų žmonių tokių, kaip mes, o tai - begalybė patirčių. Mitologija nėra tik bereikšmiai, išgalvoti pasakojimai. Tai – pirmykštės bendruomenės paliktos mums simbolinės nuorodos, kaip nugyventi šį gyvenimą ir peržengti gyvenimo etapų slenksčius (iš paauglystės į brandą, iš brandos į senatvę). Lietuvos teatro pasaulyje beveik nėra alternatyvių muzikinių spektaklių, kuriuose muzika būtų atliekama eksperimentiniais instrumentais. Kompozitorė Nijolė Sinkevičiūtė sukurė profesionalią, mitologijos temą atskleidžiančią muziką iš aktorių choro, pačių pasigamintų styginių, mušamųjų, pučiamųjų instrumentų dermės bei lietuvių tautos ritualų ir folklorinės muzikos. Po spektaklio moksleivių lauks muzikinės dirbtuvės. Jų metu dalyvius mokysime pajusti, suprasti ritmą, išgirsti muziką kasdienybėje bei išreikšti savo jausmus, energiją grojant, gilinsime moksleivių kultūrinę savimonę atskleisdami jiems kolektyvinio muzikavimo džiaugsmą, skatinsime bendradarbiavimą, atmosferinės muzikos kūrimo metu lavinsime jų vaizduotę ir pastabumą aplinkai. Užsiėmimų metu dalyvius supažindinsime su ritmikos pagrindais ir išbandysime neįprastas muzikos kūrimo technikas: kartu atliksime įvairius kūno perkusijos pratimus (jų metu lavinsime mokinių dėmesingumą, kūno koordinaciją, reakciją bei ritmo pojūtį), iš įvairiausių daiktų gaminsime savo muzikos instrumentus, kursime muzikines partijas savo nedidelės apimties kūriniams.
Kultūros paveldas, Dramos teatras

Spektaklis ,,Amerika pirtyje"

Tai - ,,Taško" teatro sukurtas profesionalus spektaklis pagal pirmąją lietuvišką pjesę - komediją „Amerika pirtyje“, kurią parašė Antanas ir Juozas Vilkutaičiai (pasivadinę
slapyvardžiu Keturakis). Ši pjesė tapo istoriniu 1899 metais Palangoje suvaidintu pirmuoju spektakliu lietuvių kalba. Tais pačiais metais kūrinys „Amerika pirtyje“ buvo suvaidintas ir Kuliuose. ,,Taško" teatras kvies ironiškai, „su šypsena“ pažvelgti į šiuolaikinio lietuvio problemas, ieškoti kritiško požiūrio į populiarias, visiems iki skausmo žinomas politikos, socialines temas Lietuvoje (emigraciją, skurdą, valdžios kritiką). Projekto kūrėjai spektaklyje ne moralizuos, bet pasitelks žiūrovui patrauklų, suprantamą žanrą - muzikinę komediją ir sieks pabrėžti unikalų lietuvio kultūrinį tapatumą.
Rodomi įrašai: 1 - 22